KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13822008

nr 1382 2008

Ivar Morsing

(1919-2009), Sverige

Blyerts, 2 st, Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Landskap & Interiör med figurer. Signerade, -63. Motivet: 24x29, yttermått inklusive ram: 32x42 cm

Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 mars 2021
kl 18:11:03

1/3 18:06:03 1      Vinnande bud

Ivar Morsing

Läs mer om Ivar Morsing